Що таке акумулятор

Багато знайомий термін «акумулятор». Відомо, що його функцією є накопичення електроенергії з подальшою передачею в портативні пристрої для забезпечення працездатності. У суспільстві попит на портативну і незалежну електроенергію досить високий, пристрій акумулятора забезпечує тривалі комунікації портативних пристроїв, без яких сьогодні неможливо обійтися.

Акумулятор, як і будь-який пристрій, має належні умови використання. Ці правила окремо описуються в технічних вимогах залежно від типу акумулятора.

По суті, акумуляторна батарея – це хімічне джерело струму, оскільки при роботі акумулятора відбувається реакція між компонентами пластин та речовиною, якою заповнений АКБ.

Розмаїття акумуляторів можна пояснити безліччю сфер застосування. Залежно від застосовуваних компонентів та правил обслуговування, акумуляторні батареї виконують різні ролі. Одними з популярних металів для створення електродів є: літій, залізо, свинець, кадмій, кобальт, нікель, цинк, срібло, алюміній. Матеріал електродів впливає на вихідні характеристики, а також визначає можливості і сферу застосування таких акумуляторів.

Силові акумулятори, яким під силу витримати короткочасні навантаження, застосовуються в безперебійних системах, автомобілях, аварійних системах електропостачання та інших. Такими пристроями є свинцево-кислотні акумулятори.

Акумулятори для побутових потреб, електроніки та інших електроприладів мають назву співзвучну з металами, що застосовуються. Нікель-метал-гідридні, нікель-кадмієві, нікель-цинкові.

Літій-полімерні акумулятори та літій-іонні АКБ мають гарні відгуки у роботі з мобільними пристроями, портативним електроінструментом, електромобілями.

Конструктивні компоненти акумулятора подібні до всіх конфігурацій. Як відомо, електроліт, яким заповнений акумулятор, має властивість проводити струм. Він буває двох видів:

  • лужним;
  • кислотним.

Лужний електроліт складається з розчину літію та калію. За терміном служби є довговічним компонентом. Мінус лужних акумуляторів перед кислотними полягає у відсутності стартового струму.

Для різних завдань та пристроїв застосовуються акумуляторні батареї, яким властиві певні умови експлуатації. Функціонально важливі характеристики вказують на продуктивність та якість батарей. Для вивчення інформації про батареї потрібно знати такі характеристики:

  • ємність;
  • струмовіддача;
  • габарити та вага;
  • вихідна напруга;
  • глибина заряду;
  • робоча температура;
  • саморозряд;
  • струм заряду.

Ємність акумулятора. Ця характеристика є однією з ключових для того, щоб купити акумуляторну батарею належної якості. Місткість позначається в мАч або Ач. Числове значення ємності свідчить про віддачу струму протягом однієї години. На зменшення цього показника впливає циклічність використання. Іншими словами, чим більше акумулятор буде заряджений і розряджений, тим менше у нього буде ємність. Збільшення ємності здійснюється паралельним з'єднанням акумуляторів.

Токовіддача (розрядний струм). Це значення, яке визначає, який максимальний струм здатна віддавати батарею при короткостроковому та тривалому навантаженні. Струмовіддача позначається значенням "С". Це значення впливає на здатність роботи акумулятора при короткочасному та тривалому навантаженні, при цьому не має значення заряду АКБ при короткочасному навантаженні. Наприклад, акумуляторна батарея з ємністю 1000 мАч і струмовіддачею 30С, видаватиме 1000*30*0,001=30А при постійному навантаженні. Також, прописується інше значення «С», що інформує про розрядний струм при короткочасному навантаженні.

Габарити та вага АКБ. Дані значення визначають типорозмір та також підтверджують якість батареї. Значення діаметра та довжини у поєднанні вказує на типорозмір акумуляторної батареї. Наприклад, діаметр 18 мм, довжина 650 мм - це акумулятор 18650. У деяких АКБ даного типорозміру довжина може становити 652 мм, це свідчить про наявність захисної плати.

За допомогою ваги акумулятора можна визначити, де реальна ємність, а де завищена. Наприклад, батарея з реальною ємністю 2600мАч має вагу 45 грам. Батарея із зазначеним значенням 6600мАч має вагу 40 грам. Таке порівняння вказує на завищені дані ємності акумулятора.

Вихідна напруга. Цей показник є одним із ключових характеристик при виборі акумулятора. Популярні АКБ мають такі напруги: 1,2В, 3,7В, 4В, 6В, 12В, 24В.

Саморозряд – це показник, який вказує на втрату ємності в процесі простою акумулятора після повного заряду. Даний показник вказується у відсотковому співвідношенні від загальної ємності, часові рамки вказують найчастіше один місяць.

Струм заряду. Цей показник впливає на швидкість заряду акумулятора. Знаючи його можна підібрати відповідний зарядний пристрій.

Інтернет-магазин Foton.ua спеціалізується на продажі джерел струму. Широкий асортимент джерел струму різних цінових категорій допоможе нашим клієнтам купити акумулятор з необхідними характеристиками. Відправлення провадиться по всій Україні в обумовлені терміни.

Переглянути всі запитання цієї категорії