Що таке блок живлення для ноутбука
Для працездатності ноутбука насамперед необхідне електроживлення. Адже навіть найбільш ємні батареї вимагають поповнення електроенергії. На відміну від стаціонарного комп'ютера, компоненти ноутбука мінімізовані до компактних розмірів. У зв'язку з чим заряджання ноутбука здійснюється через окремий адаптер, що має властивості перетворення напруги.
Блок живлення для ноутбука складається зі шнура живлення з вилкою від 220В та роз'єму, між цими складовими розташований прямокутний пластиковий бокс, в який вміщені радіоелементи перетворення.
Завдання блока живлення полягає в тому, щоб підтримувати потрібну напругу та струм для заряду акумулятора ноутбука. При досягненні повного заряду подача живлення автоматично вимикається, що відбувається завдяки вбудованому контролеру.
Залежно від виробника та моделі ноутбука, він має різні блоки живлення. Основні їх відмінності в роз'ємах для підключення до ноутбука та подачі різної напруги та струму.
Розглянемо види блоків живлення по роз'ємам для ноутбуків різних виробників:
- Блок живлення Aser. Для цих адаптерів застосовують роз'єм Power jack 5.5х1.7мм.
- Блок живлення Asus. Такі адаптери мають схожу конфігурацію роз'єму, але є відмінність у внутрішньому діаметрі конектора. Для таких блоків живлення використовують роз'єм Power jack 5.5х2.5мм.
- Блок живлення Apple. Застосовується роз'єм типу Magsafe wLED.
- Блок живлення Lenovo. Має багато різновидів роз'ємів, оскільки ця компанія має широкий асортимент. Найбільш популярним є роз'єм Power jack 5.5 х3. 0мм - pin inside.
- Блок живлення HP. Має кілька популярних роз'ємів, це Power jack 7.4х5.0мм - pin inside та Power jack 5.5х2.5мм.
- Блок живлення Sony. Комплектується роз'ємом Power jack 6.5х4.3х1.4мм
- Блок живлення Dell. Комплектується двома різновидами роз'ємів Power jack 7.4х5.0мм – pin inside та 3hole special.
З такою різноманітністю роз'ємів до блоків живлення стає зрозуміло, що немає єдиного затвердженого світового стандарту. Кожен виробник не обмежується в деталях і створює свої власні стандарти.
Схожість блоків живлення до ноутбуків лише в одному, це однакове споживання напруги. Воно становить 220В, також є країни, у яких воно 110В. Показник робочої напруги блока живлення має свою верхню і нижню межі. Такі рамки дозволяють адаптеру функціонувати при нестабільній напрузі мережі. Найчастіше щоб обмежити регіональну прив'язку, блоки живлення для ноутбуків мають поріг від 100В до 240В. Такі блоки допускається застосовувати в будь-якій країні та з невеликими коливаннями напруги, що дуже зручно.
Кожен ноутбук має свою робочу потужність. Купуючи до них блок живлення, слід звернути увагу на цей показник. Даний показник не повинен бути меншим, оскільки перегрів та вихід з ладу блоку живлення гарантовано.
Чим небезпечний адаптер живлення з меншою потужністю, ніж у ноутбука? Кожен елемент, будь то материнська плата, відеокарта, жорсткий диск та інші компоненти мають свою потужність, яка в сумі із запасом повинна відповідати потужності блоку живлення.
При невідповідності (заниженій потужності) у ноутбука можуть виникнути такі проблеми:
- не включається;
- постійні автоматичні перезавантаження;
- зависання у процесі роботи;
- характерні клацання в області жорсткого диска;
- перебої працездатності материнської плати.
Щодо вихідного струму, то на цей показник також варто звернути увагу. Тому, доглядаючи блок живлення для ноутбука, потрібно приділити увагу наступному:
- вид роз'єму підключення;
- номінальна потужність (Вт/W);
- вихідний струм (А);
- вихідна напруга (В/V).
З огляду на переваги переносного блока живлення для ноутбука можна сказати, що його показник ККД досить високий, він досягає 72%. Пристрій легкий, має ергономічні розміри. У більшості моделей передбачений широкий діапазон робочої напруги від 100В до 240В і частот від 50Гц до 60Гц.
До переваги потрібно також віднести доступність. Тому, якщо відомі всі необхідні показники для живлення, зверніться до інтернет-магазину Foton.ua, щоб купити блок живлення для ноутбука. Підберемо надійну модель, сприятиме швидкій доставці, і вже через кілька днів будете задовольнятися своїм ноутбуком.
Переглянути всі запитання цієї категорії