Що таке роз'єм
З'єднання дуже ефективне і затребуване на сьогоднішній день. За допомогою з'єднань можна швидко виконати монтаж та демонтаж пристроїв живлення, відеоспостереження, освітлення, радіокерування та інших.
Головною складовою з'єднань є роз'єм. Що таке роз'єм?
Роз'єм є електромонтажним з'єднанням, яке призначене для швидкої комутації електричних провідників з пристроями.
Якщо класифікувати роз'єми, однозначно можна виділити два типи:
- Штекерний роз'єм (Папа)
- Гнізда (Мама)
З'єднання у вигляді штекера застосовується з гніздовим з'єднанням. У цій групі роз'ємів контактні доріжки повинні відповідати один одному. У роз'ємах має місце якість з'єднання. Так на професійній мові «роз'єм тата» складається з круглого або прямокутного штекера, який встановлений у корпус. У свою чергу, «роз'єм мама» має в корпусі поглиблення, в якому розташовані контактні пластини. При комутації цих сполучних штепселів роз'єм «тато» щільно входить у роз'єм «мама», при цьому жорсткі контактні пластини згинаються безперервний контакт. За своєю структурою з'єднувальний роз'єм складається з корпусу та кабелю.
Класифікація корпусів роз'ємів:
- Розбірні. Дані з'єднувальні роз'єми часто мають пластиковий корпус, з якого можна витягнути основу, на ньому розміщені металеві контактні доріжки. Механізм роз'єму виконаний так, щоб до нього можна приховано приєднати провід. Кріплення кабелю в такому розніманні монтується за допомогою паяння.
- Чи не розбірні. Такі роз'єми популярніші. Їх можна використовувати як перехідник до пристрою, де вже встановлено схожий роз'єм із протилежною комунікацією. Кріплення дроту здійснюється зовні за допомогою затискних клем або гвинтового з'єднання.
З'єднувальна контактна група в роз'ємах має бути виготовлена ??з металів, які мають хорошу провідність. Найчастіше використовують алюміній чи мідь. У якісніших роз'ємах контактні майданчики покриваються цінними металами, такими як платина, золото або срібло. Таке поєднання металів підвищує провідність.
Немало важливим фактором залишається ступінь захисту з'єднань. Найчастіше вони бувають із захистом IP20, IP54, IP68. З IP20 все ясно, IP54 – такий захист забезпечує невелику герметизацію за рахунок прогумованих закінчень. Що стосується суттєвого захисту IP68, то вона забезпечує повну герметичність з'єднань. Такий роз'єм має прогумований кабельний амортизатор, який дозволяє гнутися дроту на необхідний градус і запобігає перелому обмотки. У місці з'єднання використовується затискне кільце з гумовим ущільнювачем, яке після затягування не допустить попадання води або пилу.
Щоб вибрати, а після купити роз'єм, потрібно знати його «ключ». Що таке "ключ" у різновидах роз'ємів?
Ключ виключає можливість з'єднання, яке може призвести до помилок, переполюсування тощо. Існування в роз'ємах власного ключа поділяють їх на різні види, популярні серед них такі:
- BNC;
- CE100;
- DC;
- D-SUB;
- HTS;
- JACK;
- MICRO-MATCH;
- MINI-FIT MNL;
Також багато інших, які не увійшли до списку. Ключ у розніманні визначає форму штиря, контактних майданчиків, розмірів. Так роз'єм JACK «тато» можна з'єднати тільки з роз'ємом JACK «мама» та забезпечити правильну полярність та запобігання замиканню.
З'єднувальний роз'єм ціна залежить від ряду факторів, одним з яких є можливість залежно від характеристик. Основні характеристики включають:
- кількість контактів;
- габарити;
- допустимі температурні режими;
- ступінь захисту;
- максимально допустима напруга та струм;
- опір;
- доступні робочі частоти.
У наш час використовується величезна кількість роз'ємів для з'єднання. Вони мають своє призначення та своїм особливі характеристики.
Інтернет-магазин Foton.ua.
Надамо безліч популярних роз'ємів та супутнього товару для них. В наявності є роз'єм для RGB контролера, роз'єм для відеокамер, роз'єм під блоки живлення 12в та інші. Гарантуємо якість провідників, оскільки з часом вони показали себе з кращого боку. Купити в інтернет-магазині Foton.ua – легко та зручно.
Переглянути всі запитання цієї категорії