Що таке розетка
Більшість електричних приладів є незамінними у щоденному використанні. Повсякденне використання електричних розеток дуже необхідне роботи електричних приладів чи зарядки портативних пристроїв. Що ж є розетка електрична?
Електрична розетка - це пристрій безпечної передачі електроенергії з побутової мережі до електричного приладу. Конструкція розетки включає корпус, контактні роз'єми і фіксуюче гніздо для електричної вилки.
Внутрішній механізм може бути керамічним або пластиковим. Керамічний блок розетки стійкий до високої температури та служить радіатором для відведення тепла. Мінусом є крихкість кераміки. У свою чергу, пластиковий механізм виконаний із полікарбонату і не піддається загорянню. Однак, високі температури можуть призвести до плавлення конструкції.
Роз'єми розетки, які забезпечують передачу електрики, можуть бути виконані з латуні або бронзи. Підключення проводів до струмопровідних роз'ємів виконується за допомогою гвинтового затиску. Також, існують розетки із швидкозатискним механізмом.
Багато хто запитує про необхідність контактів заземлення в розетках. Для того, щоб купити розетки із заземленням та встановити їх у монтажні коробки, потрібен додатковий провід, що забезпечує виведення статичної електрики. Якщо ж не передбачено, то встановлювати такі розетки немає сенсу. Однак розетка із заземленням доречна в таких випадках:
- підключення нагрівальних приладів великої потужності (бойлер, електронагрівач, електричний сушка для рушників);
- підключення приладів, що контактують з водою (пральна машина, різноманітні електричні ТЕНи, електронасоси). Вода є відмінним провідником струму, тому використання заземлення просто необхідне;
- підключення приладів, робота яких заснована на застосуванні складних радіосхем, включаючи мікросхеми (комп'ютери, мультиварки, посудомийні машини). Ризик виникнення статичної електрики у таких приладах дуже великий, тому заземлення має сенс.
За структурою виконання розетки розрізняються кількістю гніздових роз'ємів в одному корпусі. Існують одинарні, подвійні чи потрійні конструкції розеток. Однак сучасні дизайнерські рішення дозволяють встановити одинарні розетки в сукупну конструкцію від двох до шести гніздових роз'ємів. Для цього конструкція розетки зроблена таким чином, що використовуючи рамку для кількох точок підключення можна сконструювати монолітний блок з декількох розеток. Це зручно, а також економніше.
Монтаж електричних розеток залежить від структури виконання корпусу. Існують накладні та вбудовані розетки. Накладні розетки призначені для швидкого монтажу. Застосовуються з відкритою проводкою та встановлюються безпосередньо на рівну поверхню. Для установки розеток, що вбудовуються, необхідні заздалегідь підготовлені монтажні коробки з діаметром отвору 65 мм. Це деяке заглиблення у стіні, яке передбачається при прихованому монтажі проводів. Кріплення розетки до коробки виконується за допомогою упорних затискних елементів і шурупів.
Також важливою особливістю розеток є їх захист від попадання вологи. У приміщеннях, де немає вологості, можна використовувати розетки з відкритими контактними роз'ємами. У місцях, де є велика ймовірність утворення вологи або утворення бризок води, встановлюють розетки із захистом ІР. Це такі приміщення, як ванна або кухня.
Як облаштовані розетки із захистом від вологи? Є конструкції розеток, оснащених спеціальними захисними шторами, які розсуваються при з'єднанні електричної вилки. Існують розетки закритого типу, що мають захисні кришки. Для підключення до розетки необхідно відкрити кришку, тільки після цього виконати з'єднання.
Використання розеток у світовому масштабі призвело до виникнення та різноманітності їх типів. На ряду з цим засновані світові стандарти за типом розетки, а саме по оснащенню в ній контактного роз'єму. Можна зустріти круглі або пласкі контакти.
Використання розеток в Україні переважно стандарту «С» або «F». Тип розетки "С" має на увазі конструкцію з двома круглими отворами діаметрів від 4 до 4,8 мм, і відстанню між роз'ємами 19 мм. Тип розетки «F» - це та сама конструкція, тільки з додатковими скобами заземлення.
Купити розетки недорого можна у нашому інтернет-магазині Foton.ua. У нас представлений широкий асортимент розеток та вимикачів. Популярні торгові марки розеток: Schneider-Electric, BERKER, MAKEL, VIKO та інші. Наявність різноманітної фурнітури та світлодіодної продукції за доступними цінами. Доставка своєчасна за тарифами перевізника.
Переглянути всі запитання цієї категорії