Як вибрати блок живлення для світлодіодної стрічки

         При виборі джерела живлення для підключення світлодіодної стрічки необхідно знати параметри самої стрічки: напруга живлення та споживану потужність. Напруга живлення в переважних випадках становить 12 вольт (зустрічаються також стрічки з напругою живлення 24 і 36 вольт) при постійному струмі (!), проте найчастіше ця величина змінюється на кілька десятих часток. Таким чином, нормальним можна вважати напругу живлення стрічки 120,5 вольта. При зменшенні напруги світлодіоди на стрічці світитимуть дещо тьмяніше, проте при цьому значно збільшується ресурс їхньої роботи. При збільшенні напруги, навпаки, яскравість світлодіодів підвищується, а ресурс їх роботи різко знижується.

          Споживана світлодіодною стрічкою потужність визначається напругою живлення і споживаним струмом на один метр. Наприклад, стрічка SMD 3528 60led/m з напругою живлення 12В і робочим струмом 0,4А/м споживатиме потужність:  

Pл = Iл∙Uл = 0,4∙12 = 4,8 Вт/м 

         Величина потужності, яка споживається одним метром світлодіодної стрічки Foton, зведена в таблицю 1. Однак слід пам'ятати, що наведені нижче дані відповідають стрічці з робочою напругою 12В.

 

Таблиця 1 – Потужність потужності світлодіодних стрічок

Серія стрічки

Розмір світлодіода

У світлодіодах

Споживаний струм, А/м

Споживана потужність, Вт/м

 

 

 

Premium

 

3528

60

0,4

4,8

120

0,8

9,6

180

1,2

14,4

 

5050

30

0,6

7,2

54 (RW 3led)

1,1

13

60

1,2

14,4

4008

60

0,4

4,8

2835

120

2,4

28,8

 

         Однак робочий струм, який споживається одним метром світлодіодної стрічки, не є постійною величиною. Він визначається типом застосованих у стрічці світлодіодів та резисторів, їх кількістю і не тільки. Характеристики стрічки можуть змінюватися. Тому при розрахунку споживаної потужності стрічки заданої довжини рекомендується використовувати дані з офіційного сайту виробника. У разі використання світлодіодної стрічки фірми Foton вся необхідна для розрахунку інформація доступна на сайті http://foton.ua.

         Що стосується джерел живлення для світлодіодної стрічки, то такими можуть бути блок живлення (БП), або акумулятор / акумуляторна батарея. Вибір того чи іншого джерела живлення залежить переважно від умов застосування світлодіодної стрічки. Блок живлення підключається до мережі ~220В, а акумуляторна батарея (АКБ) є незалежним джерелом енергії. 

         Перевагами блоків живлення перед АКБ є менша вага, менша вартість, необмежений ресурс роботи. Однак блоки живлення потребують підключення до мережі. Перевагою АКБ є портативність, проте вони вимагають постійної підзарядки, мають значно більшу вагу та вартість, а також обмеження у ресурсі роботи. Тому блоки живлення як джерело енергії для світлодіодних стрічок набули широкого поширення.  

 

Існує кілька типів БП. Що стосується світлодіодних стрічок, зазвичай використовуються імпульсні блоки живлення з вихідною напругою 12В. Залежно від виконання корпусу БП, вони можуть бути негерметичними та герметичними. Перші застосовуються у закритих приміщеннях із низьким рівнем вологості. Герметичні БП використовують при підвищеній вологості, зовнішньому монтажі.

         БП у металевому перфорованому корпусі обладнані колодкою для підключення проводів, що закривається пластиковою кришкою. До цієї колодки приєднуються дроти живлення (~220В) і вихідні дроти (12В). Вони на відміну від інших мають регулятор напруги, розташований праворуч від колодки для підключення. З його допомогою можна виконати регулювання вихідної напруги в межах двох вольт; (±1вольт). 

БП даного типу монтуються за допомогою спеціальних різьбових отворів, розташованих на бічній та нижній поверхнях корпусу. На колодці для підключення проводів є затискачі (зліва направо):

  • Мережа 220В (L та N);
  • Заземлення;
  • Пара вихідних затискачів «+» та «-» (одна, дві чи три залежно від потужності БП). 

         БП у пластиковому корпусі не мають колодки для підключення дротів. Замість цього вони обладнані дротом для підключення до мережі 220В і на звороті – дротом для з'єднання зі споживачем (12В). Наприкінці вихідного дроту є роз'єм живлення Jack 5,5 мм. Такі БП не мають отворів/вушів для монтажу. 

         БП у герметичному металевому корпусі не мають роз'ємів для підключення до мережі (220В) та підключення споживача (12В). Їхній корпус виконаний з алюмінієвого сплаву. Усередині такі БП повністю залиті спеціальним твердим компаундом. Короткі дроти в місці виходу їх з корпусу загерметизовані силіконом. На бічних поверхнях таких БП виконані монтажні вуха. Підключення до мережі, а також споживача до вихідних проводів здійснюється за допомогою паяння.

Вибравши тип корпусу блоку живлення та знаючи потужність споживання світлодіодної стрічки, слід вибрати потужність БП з урахуванням 25% запасу. Так, для живлення 10 метрів стрічки SMD 3528 60led/m з напругою живлення 12В і робочим струмом 0,4А/м потрібно БП такої потужності:

PБП = Iл∙Uл∙Lл∙1,25 = 0,4∙12∙10& 60Вт

         Таким чином, визначившись із необхідною потужністю блоку живлення та типом його корпусу, залишається вибрати найближчий більший за потужністю БП із модельного ряду. Всі доступні для покупки блоки живлення 12В фірми Foton представлені в таблиці 2.

 

Таблиця 2 – Потужний ряд блоків живлення Foton

Серія БП

Тип корпусу

Вихідна потужність (при вихідній напрузі 12В)

 

Premium

Металевий негерметичний

15; 25; 40; 60; 100; 150; 200; 250; 350; 400; 500

Пластиковий

12; 18; 36; 60; 100; 150

Герметичний

20; 30; 45; 60; 100; 150; 200

Standart

Металевий негерметичний

15; 25; 60; 150; 250

Блок живлення для світлодіодної стрічки купити можна у Foton.ua, відмінний вибір всього спектру світлодіодної продукції.

У нашому інтернет-магазині представлений великий асортимент світлодіодної продукції: світлодіодні стрічки, драйвер для світлодіодів, контролери, блоки живлення 12в ціна на які Вам сподобається. Для наших клієнтів ми пропонуємо оптимальні ціни та найкращий сервіс. Швидко доставимо ваше замовлення до будь-якої точки України.

Переглянути всі запитання цієї категорії