Як вибрати драйвер для ліхтарика
Одним із важливих факторів працездатності та довговічності в роботі ліхтарика є джерело струму або драйвер. Багато користувачів світлодіодних ліхтариків стикаються з тим, що в якийсь момент пристрій перестає працювати. Причиною цього може бути якість комплектуючих елементів або погане складання самого виробу. У разі поломки світлодіодного ліхтарика, не потрібно засмучуватися, тому що він цілком ремонтопридатний.
Щоб виконати ремонт ліхтарика, насамперед необхідно перевірити харчування. Часто буває, що причина саме в акумуляторах, що сів. Далі перевіряємо саме джерело свічення – світлодіод. Для цього необхідно подати на нього короткочасну напругу з акумулятора.
Якщо всі попередні перевірки показали, що в акумуляторі та світлодіоді поломок немає, то веною непрацездатності є сам драйвер.
Що таке драйвер, і які функції він виконує в конструкції ліхтарика? Світлодіодний драйвер є невеликою платою з радіоелементами. У ліхтариках він часто встановлений круглою формою. Так як він є джерелом струму, відповідно його функція в навантаженні джерела світіння необхідними струмовими навантаженнями. Драйвер може нараховувати як один режим роботи, так і кілька.
Перевірити працездатність драйвера у ліхтарику можна лише під навантаженням. Перевірка без навантаження самої вихідної напруги може показати робочі показники, але пристрій може просто не мати струмових навантажень. Відповідно такий драйвер не в силі запустити світлодіод.
Несправний драйвер для ліхтарика відремонтувати можна, але для багатьох споживачів швидше і ефективніше придбати новий. Відповідний світлодіодний драйвер купити можна в будь-якому спеціалізованому магазині. За чудовою ціною драйвера для ліхтариків також представлені на сайті Foton.ua.
Для того, щоб підібрати відповідний драйвер, візуально його бачити не достатньо. Деякі покупці шукають легкий шлях, надіславши фото драйвера фахівцю, щоб він міг підібрати. Це зробити можна, але є побоювання, що після такого вибору джерело струму, не тільки вийде з ладу при першому включенні, але і зіпсує наявний світлодіод. Тому, щоб правильно підійти до пошуку та купівлі драйвера для ремонту ліхтарика необхідно:
- Знати тип світлодіода, встановленого у ліхтарику. Цю інформацію можна взяти з характеристик ліхтарика на упаковці чи в інтернеті. Також, є варіант з визначенням світлодіода форм-фактором кристала, якщо це стосується світлодіодів Cree.
- Визначити вихідну напругу драйвера та струм. Дані показники беруть із характеристик світлодіода, який перед цим вже визначили.
- Вивчити побудову акумуляторів у ліхтарику. Ця інформація потрібна визначення вхідної напруги на драйвер. Якщо у ліхтарику встановлений один акумулятор, це просто, дивимося напруга на самій батареї. Складніший варіант, коли живлення ліхтаря здійснюється за допомогою двох батарей. У цьому випадку драйвер може приходити 4,2 або 8,4 вольта (при АКБ 18650 4,2В макс.). Щоб зрозуміти, яка саме напруга має ваш драйвер, необхідно розібратися в побудові акумуляторів. Якщо з'єднання батарей послідовно, то драйвер надходить 8,4В. Коли є паралельне з'єднання, драйвер приходить напруга 4,2В.
- Виміряти внутрішній діаметр ліхтарика, де було встановлено старий драйвер. Дані розміри потрібні, щоб визначити вільний простір, в який стане новий драйвер для ліхтарика.
Питається для чого вся та інформація, адже пошук фото набагато швидше. Але, навіть якщо трапиться варіант, ідентичний з фото зі зіпсованим зразком, не факт, що його характеристики будуть пропорційні. Плати часто ідентичні, але наповнення радіоелементами може кардинально відрізнятися. У такому випадку можна порівняти свої характеристики драйвера з інформацією на сайті магазину.
Найпопулярнішими портативними освітлювальними пристроями на даний момент є ліхтарики на надяскравих світлодіодах Cree. Під дані світлодіоди розроблені драйвера з максимальними струмовими характеристиками. Наприклад, популярний світлодіод Cree XM-L2 T6 має максимальний робочий струм 3000 мА. Помилково шукатиме драйвер під цей світлодіод з таким самим вихідним струмом. Для цього світлодіода достатньо навантаження 2700-2800 мА. Граничне навантаження дозволить вичавити зі світлодіода максимум, при цьому він нагріватиметься. Виведення теплової маси у ліхтарику відбувається за допомогою металевого корпусу, об'єм якого не достатній для ефективного тепловідведення. Високе нагрівання світлодіода, а також драйвера призведе до втрати ККД. Це, у свою чергу, через деякий час призведе до втрати яскравості та деградації кристала світлодіода. Тому для ліхтариків не рекомендуються драйвера з граничними вихідними струмовими характеристиками.
У будь-який час доби в онлайн-режимі інтернет магазин Foton.ua радий кожному покупцю. У нас можна придбати не тільки led драйвер для ліхтарика, а й нарешті, купити світлодіодний ліхтар, який надалі не підведе. Доставимо будь-яким зручним способом у найкоротші терміни до будь-якого населеного пункту України.
Переглянути всі запитання цієї категорії