Як вибрати світлодіодний ліхтарик

Як вибрати світлодіодний ліхтарик

Задумалися про покупку світлодіодного ліхтаря? Команда інтернет магазину Foton.ua розповість, як вибрати світлодіодний ліхтарик і на які моменти слід звернути увагу, щоб ви розуміли, які моделі найбільше підходять вам.

Світлодіодні ліхтарики давно стали основним мобільним джерелом освітлення у всіх галузях і сферах, їх надійність, економічність, висока потужність і великий ресурс забезпечили їм величезну популярність і дозволили.

Основні види ліхтарів

Розділяють світлодіодні ліхтарики за типами:

  • Ручні ліхтарі – традиційний та звичний для всіх ліхтарик, за розмірами можуть бути як кишеньковими, так і великими надпотужними моделями, які здатні висвітлити місцевість на десятки метрів уперед;
  • Брелок – надзвичайно компактні ліхтарики, потужності яких достатньо для освітлення дороги під ногами, замкової щілини тощо;
  • Тактичні – кріпляться на зброю та використовуються мисливцями, військовими та охоронцями;
  • Велофонарі – встановлюються на велосипеди, повинні забезпечувати освітлення дороги на 10-20 метрів та бути стійкими до вібрацій та ударів;
  • Налобні – закріплюються за допомогою системи ременів на голові чи касці, дозволяють звільнити руки, завдяки чому дуже популярні серед туристів, спелеологів, ремонтників тощо;
  • Дальнобійні – надпотужні моделі, здатні висвітлити місцевість на 150-200 метрів, особливо актуальні для охоронців, мисливців та військових.

На які параметри слід звертати увагу

Світловий потік. Ця характеристика показує, як багато дає світла ліхтар, що вимірюється в люменах. Слід розуміти, що неякісний світлодіод світить слабше при споживанні такої потужності, як і світлодіодний кристал відомого виробника, тому потужність ліхтарика не є визначальною характеристикою при оцінюванні сили свічення ліхтарика.

Температура світіння. Даний параметр визначає колір свічення світлодіода, дешеві моделі дають холодне світло свічення з блакитним відтінком, який дуже неприємний для ока і спотворює сприйняття предметів. Оптимально вибирати моделі ліхтарів із колірною температурою 2500-5000 К. Для класифікації використовуються позначення Cool White (холодні) – від 6500 К, Neutral White (нейтральні) – від 3400 до 5000, Warm White (теплі) – 2200-3000К.

Джерела харчування. Ви можете світлодіодні ліхтарики купити з вбудованими акумуляторами, так і моделі, що працюють від батарейок (існують акумулятори у вигляді батарейок, що дуже зручно). Не рекомендується використовувати акумулятор без електронного захисту, при глибокому розряді вони швидко деградують. Також не слід довіряти заявленим цифрам ємності акумулятора на ліхтариках маловідомих виробників, часто реальні значення у кілька разів нижчі.

Регулювання потужності. У якісних ліхтариках підвищення та зниження потужності світіння реалізовано шляхом зміни величини струму, що проходить через світлодіод, це оптимальне рішення, яке забезпечує якісний, приємний оку світловий потік. У дешевих моделях використовується регуляція на основі ШІМ (широтно-імпульсна модуляція), світлодіод швидко вмикається і вимикається (100-300 разів на секунду), такий режим неприємний і дратує очі, особливо це помітно при русі.

Стабілізація струму. Забезпечує яскраве свічення ліхтарика навіть за низького заряду батареї.

Існує повна стабілізація, коли ліхтар світить на повну яскравість, а при критичному порозі розряду батареї різко перетворюється на середній чи малий режим світіння і світить до повного розряду батареї.

Неповна стабілізація – найчастіше використовується в тактичних ліхтарях, при ній потужність світіння скидається поступово і на заряді, що залишився, ліхтарик працює на мінімумі.

Режим степдауну. Часто використовується у потужних ліхтарях для збереження світлодіода, при роботі на максимальній потужності через деякий час ліхтар зменшує яскравість для скидання зайвого тепла, після досягнення нормальної температури знову переходить у режим високої потужності.

Тепловідведення. Світлодіоди при роботі досить сильно нагріваються, що призводить до деградації кристала та значного скорочення його терміну служби. Тому провідні виробники забезпечують якісне тепловідведення від світлодіода, щоб забезпечити максимально тривалу роботу ліхтарика.


Різні режими. Сучасні світлодіодні ліхтарики ціна на які має великий діапазон, можуть похвалитися великою кількістю різних режимів свічення, які стануть у пригоді на всі випадки життя. Вибираючи ліхтарик, слід враховувати наскільки логічно влаштовані режими та чи зручно їх перемикати.

Рефлектор (оптична система). Дозволяє керувати світловим променем (змінювати розміри світлової плями, дальність свічення). Найбільш зручні ТІР-лінзи, також використовуються ліхтарі зі звичайним склом, що рухається.

Стійкість до вібрацій та ударів. Дуже важливий параметр для туристичних, тактичних та велофонарів. Слід зазначити, що світлодіоди не бояться вібрацій на відміну від ламп розжарювання, єдиним вразливим елементом є електроніка.

Водонепроникність. Даний параметр важливий для туристів, дайверів, рибалок і т.д., визначається індексом IP (індекс пило-, вологозахищеності), моделі з індексом IPX4 - захищені від бризок, ліхтарики з індексом IPX7 - розраховані на роботу на глибині в 1 метр до 30 хв, підводні.



Світлодіодні ліхтарики у Foton.ua

У нашому інтернет-магазині представлений великий асортимент світлодіодних ліхтарів провідних виробників, менеджери допоможуть підібрати оптимальний варіант. На сьогоднішній день ми є одним із провідних інтернет-магазинів в Україні в галузі світлодіодної продукції. Забезпечимо швидку доставку вашого замовлення до будь-якої точки України.

Переглянути всі запитання цієї категорії