Призначення датчиків руху
Різне застосування датчиків руху роблять їх одними з основних структурних елементів охоронних систем та освітлення. Їх використання дозволяє вдосконалити та доповнити функціональністю джерела світла, системи спостереження.
Що ж є датчик руху? Це невеликий електричний пристрій, основу якого встановлено датчик, який реагує на рух у зоні його видимості. Крім цього, існує датчик звуку, датчик освітленості (сутінковий датчик).
Докладно розглянемо типи датчиків та їх призначення.
Популярними датчиками руху можна вважати пристрої, що працюють як від 220В так і від 12В. Кожен із них має певні завдання. Датчик руху 220В найчастіше комплектується інфрачервоним приймачем, але також можна зустріти мікрохвильовий.
Основним призначенням датчиків руху є економія електрики та зручність в організації освітлення необхідної території.
Принцип роботи датчиків з інфрачервоним фотоелементом є простим. Сенсор реагує на будь-які зміни в зоні контролю та передає сигнал на детектор, який у свою чергу фіксує активність та замикає електричний ланцюг.
Такі датчики прийнято встановлювати у приміщеннях або дворах, де необхідно здійснювати автоматичне регулювання освітлення. Дуже часто датчики застосовують у довгих коридорах, прохідних приміщеннях, коморах та інших територіях.
Крім процесу організації освітлення, датчик руху купити можна для охоронної системи. Завдання датчика активувати охоронну систему, будь то сигналізація або відеоспостереження, у разі активності в контрольованій зоні.
Звуковий датчик або датчик звуку оснащений мікрофоном, який вловлює амплітуду звукових коливань у необхідному діапазоні чутливості. Такі датчики бувають двох типів. Система датчика може здійснювати лише увімкнення освітлювального приладу та запрограмоване відключення після закінчення встановленого часу. Інший тип звукових датчиків спрацьовує як на включення, так і на відключення, що працює у зв'язці приладу. Призначення звукових датчиків найчастіше пов'язані з охоронними системами. Однак багато розробників системи «розумний дім» застосовують датчики звуку в управлінні домашнім освітленням.
Автоматичне включення та вимикання ліхтарів на вуличних стовпах є заслугою сутінкових датчиків. У системі вони оснащені фотореле, яке визначає рівень освітленості і активує включення джерела світла. Сутінкові датчики призначені виключно для керування світлом.
Застосовувати датчик руху 12В можна по-різному, одними з популярних застосувань можна назвати:
- Охоронні системи. Низьковольтний датчик задіяно в автономній системі спостереження. Наявність датчика сприяє тривалій роботі камер, оскільки споживання напруги акумулятора здійснюється при виявленні руху в контрольованій зоні.
- Автомобільна охоронна система. При проникненні всередину автомобіля, або спробі зламування - датчик активує включення реєстратора, освітлення салону, фари і т.д.
- Автономні системи освітлення. Для забезпечення безпеки акумуляторного заряду задіяні датчики руху 12 вольт.
- Світлодіодне підсвічування. Оскільки більшість світлодіодних джерел світла працюють від мережі 12 вольт (світлодіодна стрічка 12В, led лампи 12В, світильники 12В), датчики руху, що працюють у ланцюзі з ними, додатково мінімізують витрату електроенергії.
Різниця у призначенні датчиків руху 12В і 220В є, це також відчувається в їхній ціновій політиці.
Великою популярністю користуються освітлювальні прилади із вбудованим датчиком. Перевага таких світильників або ламп полягає у відсутності підключення датчика руху, оскільки виробник це зробив за вас. Влаштування даних приладів дуже просте.
Придбати датчик руху ціна якого залежить від робочої напруги, кута огляду, конструкції, можна у спеціалізованому інтернет магазині Foton.ua. Розширений асортимент пристроїв керування допоможе знайти та визначиться з відповідною моделлю. Консультанти магазину за потребою можуть підібрати необхідні параметри датчиків руху під Ваші конкретні завдання.
Використовуючи датчики руху, Ви заощаджуєте час і гроші, при цьому отримуєте задоволення та зручність у безперебійній роботі даних пристроїв.
Переглянути всі запитання цієї категорії