Види радіаторів
Попит на світлодіоди зростає, оскільки вони є набагато економнішими та безпечнішими за інші джерела світла. Якість та термін експлуатації світлодіодів залежить від якості матеріалу, що використовується у напівпровіднику. Також однією з головних особливостей експлуатації є правильне охолодження використовуваного світлодіода. При правильному підборі радіатора джерело світла прослужить досить довгий час.
Використання радіатора для світлодіодів як тепловідведення – це найбільш ефективний спосіб. Радіатори для світлодіодів являють собою пристрій, який здатний відвести теплові навантаження від джерела світла.
Принцип роботи радіатора полягає у його здатності розсіювання тепла у повітря. Радіатор сприяє виведенню теплих мас. При цьому звільняючи місце для холодних, які у свою чергу поглинають тепло і виходять у повітря. Інтенсивність виведення теплих мас залежить від площі радіатора. Чим вона більша, тим процес буде ефективнішим.
Матеріал для виготовлення радіаторів.
Для досить довгої та продуктивної роботи світлодіодів, необхідно при виборі радіатора враховувати якість матеріалу, з якого він виготовлений. Щоб тепловідведення було справді ефективним, його теплопровідність повинна становити від 5 до 10Вт. Використовувати матеріал з більшою теплопровідністю немає необхідності, оскільки ефективність залишиться незмінною. З меншою теплопровідністю, використовувати не має сенсу, оскільки тепло, що накопичилося, не пройде по радіатору, і не розсіється в повітрі.
Розглянемо види радіаторів залежно від матеріалу виготовлення:
- алюмінієві радіатори;
- мідні радіатори;
- керамічні радіатори;
- радіатори із пластмаси.
Купити радіатори для світлодіодів, які виготовлені з алюмінію не складе труднощів, оскільки їхня різноманітність має дуже широку палітру. Алюмінієві тепловідведення використовуються частіше за інші матеріали радіатора. Вони мають невелику вагу і добре відводять тепло. Недоліком алюмінієвого радіатора є шари у структурі, які провокують теплові опори. Щоб цього не сталося, слід використовувати додаткові теплопровідні матеріали. Серед них можна виділити:
- ізолюючі пластини;
- клейкі речовини;
- матеріали, що заповнюють повітряні проміжки;
- інші матеріали.
Алюмінієві радіатори добре пресуються, що призводить до підвищення теплопровідності. Їх можна зустріти у вигляді профілю, пластини, площини з відведеннями та ін.
Мідні радіатори краще проводять тепло на відміну від алюмінієвих тепловідводів. Радіатори з міді мають велику вагу та високу ціну. У деяких випадках ці тепловідведення застосовувати ефективніше, ніж алюмінієві.
Керамічні радіатори вдвічі ефективніші за металеві, так цьому сприяє конструкція тепловідводів. Керамічні радіатори спочатку мають траси для дроту струму, до яких припаюються контакти світлодіода.
Пластмасові радіатори найдоступніші завдяки своїй не дорогій вартості. Теплопровідність у них нижча, ніж у інших, але вони мають високу технологічність. Тому, щоб досягти більшої теплопровідності, при їх виготовленні застосовують різні наповнювачі.
Особливості конструкції радіаторів.
Конструктивні складові радіаторів поділяють їх на кілька типів:
- ребристі радіатори;
- голчасті радіатори.
Голчасті радіатори в основному використовуються для природного відведення тепла, а ребристі, найчастіше, охолоджують примусово. Голчасті радіатори ефективніше, і перевершують ребристі радіатори на 50 – 70%. При цьому мають однакові габарити та масу.
У застосуванні радіаторів важливу роль відіграє їх форма, розміри, габарити, вага. Залежно від конструкції виробу застосовують радіатори різної форми, серед яких основними є:
- квадратні;
- круглі;
- прямокутні;
- індивідуальної форми.
Для якісного монтажу світлодіодів до радіатора використовують два способи. Одним із способів є приклеювання світлодіода за допомогою термоклею. Такий клей сприяє сутичці джерела світла з тепловідведенням, при цьому має хороші теплопровідні властивості.
Іншим способом (механічним) є пригвинчування світлодіода через отвори до радіатора, при цьому необхідно використовувати термопасту. Вона сприяє хорошому обміну джерела тепла з радіатором.
Застосування радіатора у світлодіодному освітленні сприяє збільшенню експлуатації та надійності освітлювальних приладів. Радіатори для світлодіодів купити можна в інтернет-магазині Foton.ua.
Асортимент магазину допоможе визначитися зі стилем застосування освітлювальних приладів. Доступний та якісний сервіс дозволить швидко доставити до будь-якої точки України. Якісні радіатори ціна яких конкурентоспроможна, для світлодіодних виробів.
Переглянути всі запитання цієї категорії