Як підключити димер
Бують моменти, коли необхідно зменшити або збільшити інтенсивність світла. Таку можливість може надати регулятор освітлення, який ще називають диммер.
На ринку можна зустріти величезну кількість диммерів, які призначені для певних завдань, а також відрізняються за способом монтажу та функціональними можливостями.
Для оселі світлодіодні димери просто необхідні, за їх допомогою можна керувати яскравістю світлодіодних ламп, led стрічок, світильників тощо. Ці функції давно кожному знайомі. У процесі застосування програми «розумний дім» функції диммерів удосконалили. Тепер за допомогою їх можна виконати ряд функцій:
- дистанційне керування світлом;
- функції таймера для відключення та увімкнення світла;
- акустичне включення та вимикання по бавовні або керування голосом;
- створення динамічних ефектів мерехтіння, миготіння тощо.
- керування за допомогою wi-fi.
З моменту створення димера, до його функцій багато що додалося. Однак найпродуктивнішою функцією залишається управління інтенсивністю (яскравістю) світіння. Така функція дуже потрібна в спальній кімнаті.
Дуже важливою градацією димерів є робоча напруга. Ділять димери на ті, що працюють від мережі 220В і ті, що працюють від 12В або 24В.
Дімери з робочою напругою на 220В, часто, влаштовуються в штатні монтажні коробки. Популярними є механічні та сенсорні світлорегулятори. Механічні керують яскравістю за допомогою встановленого регулятора. Достатньо лише просто повернути регулятор у потрібному напрямку та яскравість світла змінить свою інтенсивність.
Сенсорні димери - це крок вперед до нових технологій. Такі світлорегулятори є вимикачем і димером в одній схемі. Увімкнути або вимкнути освітлення можна легким торканням панелі приладу. Яскравість світла регулюється за допомогою утримання сенсорної кнопки протягом від 1 до 3 секунд.
Що потрібно знати при підключенні димера від мережі 220В:
- Підключення димера здійснюється від мережі 220В. Фаза і нуль підключаються до димера, при цьому на ланцюг фази підключається освітлювальний пристрій, який димуватиметься.
- При підключенні галогенних ламп або ламп розжарювання необхідно враховувати потужність, в межах якої диммер може працювати.
- Підключення світлодіодних джерел світла з малим навантаженням може призвести до миготіння самих джерел у вимкненому стані. Таку проблему можна вирішити за допомогою адаптера.
Також є димер схема якого працює від напруги 12В. Такі димери можна зустріти наступних видів:
- механічні (поворотний регулятор);
- ручні (стаціонарне керування);
- дистанційне інфрачервоне керування (відкрита відстань);
- дистанційне радіо керування (закрита відстань);
- сенсорні;
- керування за допомогою гаджетів.
Крім цих диммерів можна зустріти комбіновані види, наприклад сенсорні, радіо диммер та інше.
Діммер купити можна у спеціалізованому інтернет-магазині світлодіодної продукції Foton.ua. В асортименті багато різних світлорегуляторів під різні завдання.
Дімери 12В найчастіше використовують для підключення світлодіодних джерел світла. При підключенні таких диммерів, перш за все, потрібно знати загальну потужність світлодіодного підсвічування.
Наприклад, розглянемо два варіанти підключення:
- Легка схема підключення.
- Складна схема підключення.
Найпростіша схема підключення диммера передбачає використання підсвічування, потужність якого буде меншою або дорівнює потужності диммера.
У прорахунках будемо використовувати димер потужністю 12А (144Вт) та світлодіодну стрічку потужністю 14,4Вт на метр (10 метрів). Завдання: монтаж підсвічування стелі.
Для підключення стрічки 12В необхідно застосувати перетворювач напруги, тобто блок живлення. Для стрічки 144Вт (14,4Вт х 10 метрів) підійде блок живлення потужністю 150-180Вт.
Легка схема виглядає так. Блок живлення має вхід (L, N), якого підключається кабель 220В. А до виходу (V+,V-) підключається диммер із входом (V+,V-), при цьому позначення повинні відповідати один одному. Діммер має потужність 144Вт, це означає, що до нього можна підключити 10 метрів світлодіодної стрічки (як у нашому випадку). Стрічка підключається до димеру відповідними контактами. Також, важливо, у схемах довжиною стрічки понад 5 метрів, дублюватиме живлення від диммера. Це дозволить уникнути нерівномірного свічення по всьому відрізку стрічки.
Складна схема виглядає приблизно так само, але для неї застосовують ще й підсилювач. Це робиться тоді, коли потужність димера менше джерела світла. Підсилювач встановлюється у схему та підсилює сигнал регулятора світла.
Важливо знати деякі особливості при підключенні димера 12В:
- При підключенні димера важливо не переплутати вхід з виходом, інакше можливо зіпсувати прилад, що управляє.
- Не потрібно підключати до димера (без використання підсилювача) світлодіодну стрічку або будь-яке інше джерело світла, потужність якого більша за потужність світлорегулятора.
- Не рекомендується підключати до димера підсилювач сигналу без використання проміжного джерела світла, оскільки це може призвести до короткочасної роботи приладів через неправильний розподіл потужностей.
Діммер для світлодіодних стрічок допоможе визначити необхідну інтенсивність свічення, дозволити зменшити споживану потужність, тим самим заощадити на електроенергії.
Самому встановити димер досить просто. Для цього потрібно зробити один дзвінок фахівцям інтернет-магазину Foton.ua. Вони підберуть оптимальну схему, за якої придбаний димер працюватиме довгі роки.
Доставка здійснюється в найкоротший термін за оптимальною вартістю. Ми завжди готові допомогти у вирішенні поставленого завдання.
Переглянути всі запитання цієї категорії