Як підключити RGB підсилювач

Застосування підсилювача при підключенні великих об'ємів LED підсвічування є необхідним. Підсилювач 12в є невеликим пристроєм, радіосхема якого виконана на основі мікросхем, здатних посилити сигнал.

Отже, перш ніж приступити до підключення самого підсилювача, необхідно розуміти, які вони бувають. Основні види led підсвічування нині бувають такі:

  • Монохромне світлодіодне підсвічування (однокольорове);
  • Multi White (регульований білий);
  • RGB підсвічування.

Визначити потужність необхідного підсилювача можна виходячи з вибраного виду стрічки та застосовуваного димера або контролера. Популярні за потужностями підсилювачі розрізняють:

  • підсилювач 12А;
  • підсилювач 24А;
  • підсилювач 30А;
  • підсилювач 36А;

Принцип монтажу світлодіодної стрічки та підсилювачів для неї досить простий. При цьому достатньо визначити схему, яку можна знайти в інтернеті та дотримуватися її. Однак не слід забувати, що застосування підсилювачів може і не знадобиться.

Підсилювальні сигнали пристрою не потрібні в таких випадках:

  • У схемі світлодіодного підсвічування відсутній керуючий пристрій, тобто, іншими словами, якщо включення та вимкнення led підсвічування здійснюється за допомогою вимикача і при цьому стрічка не потребує управління яскравістю;
  • Потужності контролера або димера достатньо для підсвічування. У цьому випадку мається на увазі, наприклад, якщо керуючий пристрій має потужність 12А або 144Вт, а загальна потужність стрічки до 144Вт, то в такому випадку в підсилювачі немає необхідності.

Якщо йдеться про RGB світлодіодне підсвічування, то при його монтажі не обійтися без RGB контролера. Його головною функцією є керування кольоровою гамою та яскравістю. Для прикладу виберемо RGB контролер на 12А, який має потужність 144Вт (12А х 12В). Світлодіодну RGB стрічку будемо застосовувати на 14,4Вт на метр, 20 метрів.

Таке підсвічування має складну форму монтажу, а саме в такому разі не обійтися без підсилювача, який має сприяти управлінню контролера. Для RGB стрічки застосовуються підсилювачі, які мають 3 канали. Відповідно він буде мати вигляд пристрою, у якого 4 контакти на вході та 4 контакти на виході, а також два контакти для підключення живлення.

Правильна схема підключення має такий вигляд. До блоку живлення, який підібрано із запасом (мінімум 20%), підключається RGB контролер. У контролера є 4 виходи: "R", "G", "B", "V+". До цих клем підключається стрічка з такими ж позначеннями контактів, при цьому важливо дотримуватися підключення R в R, G в G, B в B, V + в V +. Керуючий контролер здатний витримати навантаження 144Вт, а це 10 метрів стрічки (SMD5050 60led).

Далі слід підключення підсилювача, і тут багато хто припускається помилок, серед яких:

  • Підключення RGB підсилювача безпосередньо від RGB контролера, при цьому led стрічка не використовується як сполучна. Фахівці інтернет магазину Foton.ua не рекомендують таку схему, тому що підсилювач при цьому посилює сигнал контролера, який і так ще досить потужний. Цю схему використовують, але вона не гарантує тривалої служби контролера та підсилювача.
  • Відсутність живлення у RGB контролері. Без живлення підсилювач не має жодного значення, він просто не виконує своїх функцій.

Правильним рішенням підключення підсилювача є продовження ланцюжка з блоку живлення, контролера та стрічки. При цьому для живлення самого RGB підсилювача потрібен блок живлення, потужність якого на 20% більше сумарно підключається стрічки на виході.

Світлодіодне RGB підсвічування може включати в свою схему як один, так і більше підсилювачів, це залежить від потужності вибраної стрічки і RGB контролера, що підключається до неї.

RGB підсилювач можна назвати універсальним, так як його можна застосовувати в регульованому білому (Multi White) підсвічуванні, використовуючи лише два канали. Також його можна застосувати в монохромному підсвічуванні, використовуючи лише один канал. Однак, варто враховувати, що для одноколірної стрічки підсилювач, наприклад, на 24А буде потужністю не 288Вт, а 96Вт. Чому так? При монохромному підсвічуванні в підсилювачі RGB 24А буде задіяний лише один канал, а це 8А. Відповідно та задіяна потужність буде 96Вт (8А х 12В).

Тому для монохромних світлодіодних стрічок буде коректним використання AMP (одноканальних) підсилювачів.

При підключенні підсилювачів також варто враховувати дрібні нюанси. Наприклад, деякі пристрої мають роз'єм Power jack 5,5 мм для підключення живлення. За допомогою конекторів RGB та клемником підключаються певні види міні підсилювачів. Перед тим як приступити до покупки всіх комплектуючих до світлодіодного підсвічування, необхідно заздалегідь вимірювати місткість щитових коробок, а також розміри площини, на яку монтуватиметься підсвічування.

Інтернет-магазин Foton.ua – гарне світло для Вашого життя.

У нашому магазині наявність асортименту дозволить втілити навіть найшаленіші ідеї. Вибір продукції, серед якої купити підсилювач 12В можна не виходячи з дому. Ціна на РГБ підсилювач доступна для кожного, хто цінує якість.


Переглянути всі запитання цієї категорії