Як різати світлодіодну стрічку
Як відомо, світлодіодна стрічка є сукупністю світлодіодів і резисторів, змонтованих на гнучкій підкладці з мідними доріжками. Не секрет, що вона складається з окремих сегментів, кожен із яких може бути самостійним джерелом світла (рис.1). Тому виникає природна потреба у розрізанні єдиного шматка світлодіодної стрічки на дрібніші для подальшого монтажу.
З обох боків окремий сегмент стрічки має мідні контактні майданчики. Монохромні світлодіодні стрічки з кожної сторони сегмента мають два контакти, RGB стрічки – по чотири. Посередині даних контактних майданчиків у місці з'єднання двох сусідніх сегментів на всю ширину стрічки нанесено тонку чорну смугу (на деяких типах світлодіодних стрічок у додатку зображено символ «ножиці») – це є місце для розрізання (рис.2).
Однак слід дотримуватися уважності та обережності в процесі різання стрічки. Перед розрізанням обов'язково (!) слід кілька разів виміряти довжину ділянки стрічки, що відрізається. Не варто забувати, що довжина шматка, що відрізається, буде обмежуватися контактними майданчиками першого і останнього сегментів. Іншими словами, довжина відрізаної ділянки стрічки буде кратна довжині одного сегмента. Після визначення довжини ділянки, що відрізається, необхідно поставити мітку на контактних майданчиках стрічки. І тому зручно використовувати тонкий чорний маркер (рис.3). І тільки після цього слід приступати до безпосереднього різання стрічки.
Різати стрічку найзручніше ножицями, т.к. підкладка та мідні доріжки світлодіодної стрічки мають невелику товщину (рис.4). Не слід використовувати для відрізання канцелярські стрічки або інші ножі, т.к. при їх використанні можна пошкодити контакти сегмента, що відрізається. Увага! Щоб уникнути пошкодження стрічки, користуйтеся лише гострими ножицями!
Розріз слід виконувати строго посередині контактного майданчика, що з'єднує два сусідні сегменти стрічки (рис.5). У разі зміщення розрізу в будь-який бік, до менших контактних майданчиків буде складніше припаяти з'єднувальні дроти або стане неможливою установка конекторів.
Так само важливо пам'ятати, що світлодіодна стрічка складається з окремих шматків завдовжки 0,5м. У місцях таких стиків стрічка спаюється внахлест (рис.6). Настійно рекомендується уникати розрізу стрічки у місцях стику, т.к. контактні майданчики після такого розрізу будуть надто маленькими. За необхідності роз'єднання стрічки у цьому місці рекомендується застосувати пайку, тобто. розпаяти місце стику за допомогою паяльника. У цьому випадку контактні майданчики залишаться неушкодженими.
Особливу увагу варто приділити розрізанню світлодіодні стрічки різних типів. Так, розрізання стрічки без силікону (ступінь захисту IP20) не викликає труднощів. Стрічки з нанесеним шаром силікону (ступінь захисту IP54) різати дещо складніше через збільшену товщину стрічки, проте операція виконується за тими ж вищевказаними рекомендаціями. Що стосується водонепроникних стрічок зі ступенем захисту IP68, nbsp; при їх різанні варто враховувати можливість зміщення полівінілхлоридної оболонки щодо стрічки (рис.7).
Після різання світлодіодної стрічки на шматки можна приступати до процесу підключення (з'єднання пайкою, за допомогою конекторів і т.д.).
В інтернет-магазині foton.ua представлено великий асортимент світлодіодної продукції. Світлодіодні стрічки купити можете за оптимальною ціною. Швидко доставимо ваше замовлення до будь-якої точки України.
Переглянути всі запитання цієї категорії